Lacrosse engasjerer studenter

Lacrosse vekker interesse hos studenter, i hvert fall hos de 86 spillerene på Lacrosse OsloMet. Leder av foreningen kan fortelle at klubbens mål er gjøre det bra i Norgesmesterskapet (NM).
Tirsdag, 16 oktober, 2018 - 15:19

Haaken Munthe-Kaas, leder for klubben, forteller at foreningens nye spillere er ivrige og engasjerte, til tross for at det var færre på høstens prøvespilling enn det har vært tidligere år. 

Foreningen OsloMet Lacrosse startet i 2010 på gamle Høgskolen i Oslo. I dag har foreningen lag for både jenter og gutter, kalt OsloMet Queens og Kings. Munthe-Kaas forteller at Queens kan vise til både gull og sølv i NM, mens Kings har fått sølv og bronse i løpet av de siste tre årene. Han påpeker at klubbens mål er å kvalifisere seg til og gjøre det bra i NM.

Lacrosse stammer opprinnelig fra Canada, og har lenge blitt spilt på universitetsnivå i blant annet USA. Nå har idretten fått grobunn i norske studentmiljøer og Munthe-Kaas tror sporten vil vokse på landsbasis. 

Mer informasjon om foreningen finnes HER