Av
Vegansk industri i vekst
Selv om den veganske industrien spås økonomisk vekst, mener norske veganere at befolkningen har en lang vei å gå.
Onsdag, 4 mars, 2020 - 11:53
Ifølge Finansavisen er det ventet at den veganske industrien vil være verdt over 140 milliarder dollar innen ti år. De peker på industriens vekst de siste årene, og legger frem at både tradisjonelle kjøtt- og meieriprodusenter nå investerer i veganske alternativer verden over. Norske veganere mener likevel at det er mye som må gjøres.
Regjeringen la den 31.januar ut Klimakur 2030, hvor det kommer frem at 5,1 milloner tonn Co2 kan spares ved at befolkningen reduserer kjøttinntaket sitt. I rapporten legges det fram at det største potensialet ligger i å gradvis bytte ut rødt kjøtt med plantebasert kost og fisk, og i å kaste mindre mat.
Partner må ta hurtigtest for å være med på fødsel
Partner må ta hurtigtest for å være med på fødsel
Stortinget har vedtatt forslaget om at partner kan få være med på fødsel og barsel.
Fahil spiser chips for Bipolarforeningen
Fahil spiser chips for Bipolarforeningen
Fahil Anwari er mannen bak prosjektet FahilTesterChips, som så langt har samlet inn 1005 kroner til Bipolarforeningen gjennom Instagram.
Too Good To Go setter rekord
Too Good To Go setter rekord
I 2020 ble 1,5 millioner poser med overskuddsmat reddet gjennom appen Too Good To Go. Det er ny rekord.
Nye Royal-isbokser skal forhindre at tre millioner isbokser går opp i røyk
Nye Royal-isbokser skal forhindre at tre millioner isbokser går opp i røyk
Diplom-Is ruller ut nye sorte isbokser som kan kildesorteres og resirkuleres på samme måte som all annen plast.
Koronapandemien:
Alle barn i grunnskolen skal ha minst 60 minutter med fysisk aktivitet daglig. Men slik har det ikke vært det siste året.
Søreide mener at det er en produktiv dialog mellom Palestina og Israel, men det er langt fram til en løsning.